Урок 5. Літературні фестивалі
Привіт) Ти ще не стомився бути розумником? Тоді гайда!
Сьогодні я розкажу тобі про книжкові фестивалі. Це цікава та об'ємна тема. Тому хутчіш прокидайся і починаємо!

До дієвих способів промоції належить участь видавництва у книжкових ярмарках, виставках та фестивалях. Такі події мають також культурно-просвітницький характер. На ярмарках та фестивалях проводиться низка заходів, щодо інформування видавців, авторів, перекладачів, ілюстраторів про їх доробки та нові проєкти, книжкові новинки.
Особливою метою організації книжкових фестивалів є піднесення престижу української книги в суспільстві та формуванні «моди» на читання. Організаторам важливо показати, що читання - чудова альтернатива іншим способам вільного проведення часу.
Хочу сказати, що на зламі ХХ-ХХІ століть українські виставки були достатньо хаотичними. Тоді ще не існувало чіткого порядку їх проведення, тому кожен діяв згідно зі своїми інтересами. На фестивалях представлялися далеко не усі книги, не завжди і не тільки найновіші. Видавці часто були зацікавленими в реалізації товару, що лишився припадати пилом на складах.
Сьогодні книжкові виставки та фестивалі - це знакові події у житті країни.
Наразі в Україні проводяться такі книжкові виставки: міжрегіональна виставка-ярмарок «Книжковий світ», Київський міжнародний книжковий ярмарок «Медвін: Книжковий світ», фестивалі літератури «Світ книги», «Читацький марафон», всеукраїнська книжкова виставка-форум «Українська книга на Одещині», всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Книжкова толока «Словія» (м. Чортків Тернопільської обл.), книжкова виставка-ярмарок «Книги великої Волині», міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ», Харківський міжнародний фестиваль фантастики «Зоряний міст», виставка «Книжковий калейдоскоп», Київська міжнародна виставка-ярмарок «Книжкові контракти», всеукраїнський студентський фестиваль «Видавничий NON STOP».
Окремої уваги потребують фестивалі «Книжковий арсенал» та Міжнародний книжковий Форум видавців у Львові, які є найпомітнішими книжковими подіями України.
Так, «Книжковий арсенал» - книжкова виставка, в основу якої закладені культурно-мистецькі акції. Кожне видавництво готує різноманітні програми для зацікавлення читачів. Спеціально до цієї виставки видаються нові книги, створюються їхні презентації з залученням авторів. Усі події, що відбуватимуться на «Книжковому арсеналі», активно анонсуються й популяризуються через соціальні мережі. Це гарантує збільшений потік учасників фестивалю.
До надзвичайно важливих подій на Форумі видавців потрібно віднести визначення переможців конкурсу «Найкраща книга Форуму». Запам'ятай, що будь- які книжкові рейтинги та літературні конкурси є надзвичайно ефективними засобами промоції. Вони стимулюють попит на книгу, пропагують читання, «провокують» поліпшення якости видань і до певної міри формують «книжкову моду».
Серед престижних рейтингів, які нині відбуваються в Україні, можна назвати такі - «Книжка року Бі-Бі-Сі», «Найкраща книга Форуму видавців», премія Президента України «Українська книжка року», Всеукраїнський рейтинг «Книжка року», рейтинг продажів «Книгарні Є» та найновіший, започаткований у 2014 році, - Рейтинг критика, де визначають найкращі дитячі та підліткові видання. Проведення книжкових рейтингів і конкурсів «дає можливість видавництву представити, а читачам дізнатися про досягнення вітчизняного книжкового ринку та познайомитися з новими авторами».
Можна зазначити, що серед традиційних методів промоції найпопулярнішими є використання ЗМІ, презентації та участь у книжкових виставках та фестивалях.
Отже, видавництвам надзвичайно важливо брати участь у фестивалях. Сотні людей будуть бачити книги, розглядати їх, порівнювати. Справді якісна та хороша книга обов'язково знайде свого власника на виставці.
А зараз нам час прощатись. Я ще ніколи не був на книжковому фестивалі, тому біжу читати про всі заплановані найближчим часом. А ти детально все перечитай та швиденько здавай тест. Ти молодчинка! Ніколи не зупиняйся!